Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

indeks1

Dlaczego ci się nie chce uprawiać seksu?

Brak zainteresowania seksem u facetów to nie to samo, co problemy ze wzwodem lub impotencja. Mężczyźni, którzy mają zbyt niskie libido lub nawet jego brak, są w stanie uzyskać erekcję, nawet, jeśli utracili całkowicie zainteresowanie seksem.

Brak zainteresowania seksem u facetów może być następstwem bardzo różnych powodów, które obejmują zarówno czynniki fizyczne i psychiczne. Te pierwsze to zwykle choroba alkoholowa, narkomania, otyłość, anemia, niski poziom testosteronu, cukrzyca albo działania uboczne niektórych leków.

Wśród psychicznych przyczyn niskiego libido ewentualnie wręcz jego zaniku wymienia się depresję, stres, ukryty homoseksualizm i problemy w związku. Niskie potencja libido może też wystąpić u niektórych mężczyzn za sprawą zahamowań spowodowanych traumatycznymi przeżyciami w dzieciństwie.

Nerwowe sytuacje

Większość mężczyzn przeżywa stres za sprawą trudów zawodowych albo problemów w związku bądź w rodzinie. Może to prowadzić do znacznego obniżenia libido. Bez względu na przyczynę stresu, organizm człowieka ma wrodzoną tendencję do reagowania na niego przygotowaniem do walki albo ucieczki. W tym celu wydziela hormony takie jak kortyzol oraz adrenalina, które w naturze mają pobudzać go do działania. Ciężko jednakże po otrzymaniu słownej reprymendy od zwierzchnika zacząć go bić lub brać nogi za pas, w związku z tym najczęściej dusimy tę naturalną reakcję, powodując, że zgromadzona energia i napięcie nie znajdują ujścia. Jeżeli przez dłuższy czas trwasz w podobnej sytuacji nie mając możliwości rozładować swoich nerwów, możesz liczyć się z pojawieniem się jego skutków zdrowotnych, w tym problemów seksualnych, takich kamagra w zelu jak brak popędu płciowego lub brak zainteresowania seksem.